top of page

משחקים לשולחן ראש השנה

זה נראה כאילו אנחנו מתבוססים כבר הרבה זמן בבוץ הזה של הקורונה, אבל רק לפני שנה התכוננו לחג הכי רגיל שיש. יכול להיות ששאלנו את עצמנו מה השנה הזו טומנת בחובה, מן הסתם ייחלנו שזו תהיה שנה טובה שתעבור בשלום ובלי הפתעות לא נעימות, אבל לא חשבנו שהיא תרחיק לכת עד כדי כך, הממזרה. בימים האחרונים אני מרגישה מין געגוע לתחושה החגיגית הזאת שהייתה פעם לפני ראש השנה - תקווה וציפייה שקצת מהולות בחשש ממפני הלא נודע. השנה מה שברור לנו זה בעיקר ששום דבר לא ברור, ואני מגיעה לחג באדישות משונה. ובכל זאת, אני יכולה להצביע על כמה דברים טובים שהשנה הזאת זימנה לנו: קיבלנו זמן איכות משפחתי בכמויות שלא יכולנו אפילו לחלום עליהן, סדרי העדיפויות שלנו השתנו, למדנו להעריך את מה שיש, וגם קיבלנו את המתנה הכי מתוקה שיכולה להיות - תינוק חדש וחמוד כל כך.אבל הסגר הזה קשה וחונק. בקושי הצלחתי ליהנות סוף סוף מכמה ימים של חופשת לידה נורמלית וכבר אנחנו שוב חוזרים להיות סגורים בבית. אם בסגר הראשון עוד היינו חדורי מוטיבציה ומעט נרגשים מליל הסדר המוזר שנכפה עלינו, לראש השנה אנחנו מגיעים עייפים ומבולבלים. את הבשורה שגם את החג הזה נבלה בהרכב מצומצם ללא משפחה וחברים קיבלתי בהתחלה בחרדה גדולה. הימים האלה של סוף הקיץ גם ככה לא קלים, החום מעיק, אי הוודאות משגע את כולם ויש תחושה שעוד רגע סיר הלחץ הזה פשוט יתפוצץ. ניסיתי לשחזר מה עשינו לפני פסח שגרם לחג הזה להיות כל כך טוב, והבנתי שאם נגיע מוכנים, יש סיכוי שנעבור גם את ראש השנה בשלום. אז הכנתי לנו שני משחקים נחמדים לשולחן החג, ואני מזמינה גם אתכם להשתמש בהם כדי להכניס קצת כיף והנאה לארוחה המשפחתית. אגב, המשחקים מתאימים גם לחג ללא קורונה, אז אני ממליצה לשמור אותם גם לשני הבאות :)


משחק זיכרון לראש השנה

משחק הזיכרון ראש השנה

תפנו מקום על שולחן החג שלכם ותפרשו עליו את המשחק הזה שיכניס אתכם לאווירת דבש מתוקה ורעננה וגם יזכיר לילדים כמה מושגים שקשורים בראש השנה, כי לא בטוח שהם הספיקו לעשות את זה בגן ובבית הספר. אפשר לשחק בזוגות או ביחידים, תלוי בגיל הילדים. המטרה היא להתאים את כרטיסי השאלות לכרטיסי התשובות, נו, אתם יודעים איך משחקים במשחק הזיכרון, נכון? כדי להכין את המשחק יש לגזור את כל כרטיסי המשושים, ולהדביק לכל כרטיס את דוגמת הכוורת מאחור.

משחק הזיכרון ראש השנה
.pdf
הורידו את PDF • 717KB


סיכום השנה שחלפה

משחק סיכום שנה

אז נכון, זאת הייתה שנה מוזרה, אין ספק. אבל זה לא אומר שאי אפשר לשבת רגע ולסכם מה היה לנו - מה הכי הצחיק אותנו, מה למדנו, ממה נהנינו וגם מה עצבן אותנו ומה היינו רוצים לשכוח. עורמים את הכרטיסים במרכז השולחן, כל אחד וכל אחת לוקחים בתורם כרטיס ועונים על השאלה. אם יש לכם זמן ומתחשק לכם להיות יסודיים יותר, אפשר שכולם יענו בכל פעם על השאלה שבכרטיס. כל מה שצריך לעשות כדי להכין את המשחק זה להדפיס ולגזור את הכרטיסים.

סיכום השנה שחלפה
.pdf
הורידו את PDF • 147KB

אם בא לכם להוסיף לשולחן את הטאץ' הסופי שיעשה אותו צבעוני ושמח אתם מוזמנים לרכוש בחנות הבלוג את הקובץ הדיגיטלי של ערכת שולחן ראש השנה בהנחה מיוחדת. הקובץ כולל שרשרת דגלונים, כרטיסי שם לצלחות, תחתיות לכוסות וחבקים למפיות, והכל באווירה חגיגית במיוחד. שימו לב - עם קוד הקופון SHANATOVA תקבלו 50% הנחה!


ומה אתם מתכננים לעשות בחג עם הילדים? מוזמנים לשתף את הרעיונות שלכם בתגובות.

שתהיה לכולנו שנה טובה ומתוקה, מלאה בבריאות, שמחה ושגרה בריאה.


פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page