top of page

ט"ו בשבט הגיע! משחק "נחש-מי" מעורר תיאבון


בואו נדבר על זה רגע... ט"ו בשבט זה חג מוזר, אם בכלל אפשר לקרוא לו חג. לאף אחד לא ברור יותר מדי מה הקטע שלו ומה בדיוק אמורים לעשות בו. יש כאלה שטוענים שאם אין חופשה בבתי הספר זה בכלל לא נקרא חג, אבל בכל זאת מסתבר שהרבה אנשים אוהבים לחגוג אותו. איך חוגגים? כל אחד בדרכו שלו. יש את המשקיענים שהולכים לנטוע עצים עם רון בלב ואת ביד, יש כאלה שמסתפקים בקניית עציץ חדש ובחלק מהבתים אפילו עורכים סדר ט"ו בשבט ואוכלים מפירות הארץ. רק לגבי הפירות, יש לי בקשה - בואו נפסיק עם הקטע הזה של פירות יבשים. זה לא טעים, זה לא בריא ובאופן כללי זה פשוט לא. יש לנו כל כך הרבה פירות טריים וטעימים, אז בשביל מה ההתעללות העצמית הזו?

בכל אופן, אני החלטתי גם ללכת על הנושא של הפירות: עשיתי טוויסט קטן לרעיון חמוד שראיתי לולנטיין דיי עם המשחק הידוע "נחש מי", רק שבמקום הפרצופים המוכרים, הפעם מככבים בו חברינו הפירות.

להכנת המשחק יש להדפיס מכאן את הלוחות והכרטיסים. מדביקים כל אחד מהלוחות על קרטון דק ובעזרת סכין חיתוך חורצים את הפסים המסומנים סביב כל אחד מהפירות. מקפלים כלפי מעלה את המלבן שנוצר כך שהפירות פונים אלינו. גוזרים את כרטיסי המשחק, וזהו. אפשר להתחיל לשחק!

תזכורת קטנה להוראות המשחק: המשחק מתאים לשני משתתפים. כל אחד בוחר קלף שעליו מופיע אחד הפירות ושומר אותו לעצמו. המטרה היא לגלות באיזה פרי בחר המשתתף השני באמצעות שאלות שונות על המראה החיצוני שלו (צבע, מספר עלים, צבע עיניים ועוד מאפיינים שתגלו בעצמכם). מתחילים את המשחק כשכל הפירות בלוח גלויים. כל משתתף שואל שאלה בתורו ולפי התשובה מסיר את הפירות שלא מתאימים לתיאור. לדוגמה: "האם צבע העיניים של הפרי הוא כחול?". אם התשובה חיובית אפשר להוריד כלפי מטה את כל הפירות שצבע העיניים שלהם אינו כחול. כך משחקים עד שנותרת אפשרות אחת שאם היא אכן מתאימה לדמות שבחר המתחרה, יש ניצחון!

דרך אגב, אם השתמע במקרה שאני לא אוהבת את ט"ו בשבט, זה ממש לא נכון. ט"ו בשבט זה החג שלי! נולדתי יומיים לפניו וגדלתי על הסיפור שקוראים לי תמר כי אבא שלי הביא לאמא שלי תמרים למחלקת יולדות (נשבעת לכם שרק בשנים האחרונות קלטתי שזו לא סיבה הגיונית לקרוא בשם, מה היה קורה אם הוא היה מביא לה מישמיש?), אני אוהבת את איך שהטבע נראה בעונה הזאת, את כל הירוק והשקדיות הפורחות שתמיד מפתיע אותי שהן יודעות להגיע בדיוק בזמן, אני אוהבת נטיעות, אני אוהבת פירות (לא יבשים!) ואני אוהבת לחגוג, לא משנה מה הסיבה! :)

שמחתי לגלות שהרבה בלוגריות מוכשרות אוהבות גם הן לחגוג ואספתי בשבילכם כמה פוסטים ממש שווים לט"ו בשבט שלא כדאי לכם לפספס, תראו איזה שפע:

סיון מהבלוג שתיים סוכר גם חושבת שט"ו בשבט זה תירוץ מצוין לחגיגה.

לטלי מ-nature Tali יש מתכון מצוין לממתקי בריאות ברוח החג.

אביבית מהבלוג הכל טוב הכינה עם הילדים עציצים מתוקים ומשמחים.

טלי מהבלוג הכל זהב נותנת במתנה פרינטבלס מרהיבים לעריכת שולחן החג.

שירה מ-PrettySimpleLife הכינה ערכת יצירה הורסת וגם אצלה יש פרינטבלס מעלפים.

טליה, הלא היא Eshet Style, נותנת הוראות מדוקדקות להכנת חטיפי אנרגיה עם פירות יבשים.

קרן מהבלוג KarenB מנדבת כהרגלה טיפים מצוינים לעיצוב הבית, והפעם על שילוב פרחים.

נועה מ-I'm on leave לא שכחה את הגננות והיא מפנקת עם פרינטבלס משגעים למתנות פרחוניות.

מיכל אגם אליסון כותבת על חברות, יצירה ומנדלות יפהפיות היישר מהטבע.

ועכשיו תורכם לספר - איך אתם חוגגים את ט"ו בשבט?

חג אילנות שמח!

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page