© טרונצ'ו

נעים להכיר!

אני תמר, אמא לשלושה מתוקים

שאוהבים לשחק, ליצור, להשתולל

וגם לעייף את ההורים שלהם.

טרונצ'ו זה המקום שבו אני לומדת

יחד אתכם איך ליהנות מההורות

למרות השגרה השוחקת.

הצטרפו אליי וניהנה ביחד!

איך לעזור לילדים לאהוב לקרוא

June 8, 2017

אם כבר הספקתם להכיר אותי, אתם יודעים שאני כל הזמן מחפשת סיבה למסיבה, ולכן אין מאושרת ממני כשאחרים עושים בשבילי את העבודה ויוזמים חגיגה בלי שום סיבה מיוחדת. שבוע הספר העברי הוא חגיגה יזומה שכזו - פשוט החליטו שיהיה מין שבוע כזה בשנה של מסיבת ספרים אחת גדולה וכוווולם מזמנים! אני זוכרת איך הייתי מתרגשת משבוע הספר כשהייתי ילדה, ואני שמחה שההתרגשות הזו ממשיכה ללוות אותי גם עכשיו כמבוגרת. אני מאוד מקווה להצליח להעביר אל הילדים שלי את אותה חדווה של השיטוט בין הדוכנים, הדפדוף בספרים החדשים והריחניים וההתרגשות מרכישה של ספר חדש (רוצים לקבל טיפים לבחירת ספר ילדים מושלם? בקרו כאן).

יש לא מעט דברים שאני מחפפת בהם כאמא, אבל בכל מה שקשור לאהבת הקריאה והספרים, נראה לי שבינתיים עשיתי עבודה לא רעה. מגיל אפס התחלתי להקריא לילדים סיפורים (אני מודה, אני פשוט נהנית מזה). ברגע שהם למדו לעמוד על שלהם הם גם ידעו לבקש שנקרא סיפורים יחד. הספרים אצלנו לא שורדים הרבה זמן בשלמותם, אבל בעיניי זה הסימן המובהק ביותר שאנחנו פשוט עושים בהם שימוש, ולכן זה דווקא משמח. ברגע שהגדול למד לקרוא לבד הוא נהיה תולעת ספרים, כזה שהולך ברחוב עם הראש תקוע בתוך הספר ולא שם לב מה קורה מימינו ומשמאלו. הוא קורא ה-כ-ל ובולע את המילים בשקיקה, ואני מתמלאת נחת מלראות את הקסם הזה מתרחש מול עיניי. האמצעית עדיין לא קוראת בעצמה, אבל בכל לילה היא שוכבת במיטה עם ספר אחר, והשבוע היא אפילו התחילה לכתוב סיפור משלה! הקטנטונת מחקה את אחיה הגדולים ודורשת גם לקרוא לפני השינה. היא פותחת את הספרים ועושה הצגות כאילו היא מקריאה לנו סיפורים שבעצם נשמעים כמו קשקשת אחת גדולה ומתוקה. בחודשים האחרונים כבר יש לה סבלנות לשבת ולהקשיב לסיפורים, כשכרגע הלהיט מבחינתה זה "סיר הסירים", במקביל לגמילה שלה מחיתולים.

 

לכבוד חגיגת הספרים העברית צילמתי סרטון ובו אני משתפת ברעיונות שעוזרים לגרום לילדים לאהוב יותר לקרוא, ובכלל להפוך את הבית לכזה שהספרים מקבלים בו מקום של כבוד, כמו שמגיע להם. אשמח לשמוע מה דעתכם וכמובן שאם יש לכם רעיונות נוספים משלכם, ספרו לי בתגובות.

 

 

ואם כבר חגיגה, אז עד הסוף! הצטרפו ותיהנו מכל ההפתעות:

משחק ספרי ילדים נושא פרסים באינסטגרם

דיונים והמלצות בקבוצת הפייסבוק

והפתעות נוספות כאן בבלוג - אז תעקבו גם בפייסבוק

אם עדיין לא נרשמתם לאתר, זה בדיוק הזמן!

 

שתהיה לנו חגיגת ספרים מופלאה!

Please reload

Please reload

שווה לקרוא

מתנות בהזדמנות #4: ההמלצות של טרונצ'ו

December 25, 2019

1/10
Please reload

פוסטים חמים מהתנור