top of page

רעיונות לזמן איכות עם המשפחה והחברים


זה הרגע לקחת קצת זמן לעצמנו! השבוע בטרונצ'ו תעלה סדרת פוסטים בנושא "זמן אבאמא":

פוסט מס' 3 - רעיונות לזמן איכות עם המשפחה והחברים

אם אתם רוצים לקבל תזכורות אתם מוזמנים להירשם לעדכונים במייל, ולעקוב בפייסבוק ובאינסטגרם וככה לא תפספסו שום דבר. כל הקישורים נמצאים ממש כאן מצד ימין.

אחרי שלקחנו קצת זמן לנוח ולהירגע בפוסט מס' 1, ולאחר שארגנו וסידרנו את כל המטלות בפוסט מס' 2, הגיע הזמן להשקיע גם במשפחה ובחברים, השקעה שמשתלמת גם לעצמנו - כי מה יותר כיף מזמן מהנה עם האנשים האהובים עלינו?

היום אשתף אתכם בשלושה רעיונות למשחקים כיפיים (אל תיבהלו, משחק זה לא רק לילדים!) ובנוסף תקבלו פרינטבל לכל אחד מהמשחקים כך שאין לכם יותר מדי מה להתאמץ. המשחק הראשון הוא משחק לבני זוג, המשחק השני מיועד לכל המשפחה והשלישי לפגישה עם חברים/חברות.

1. זמן איכות זוגי

מערכת היחסים שאנחנו דוחקים בדרך כלל לתחתית הרשימה היא בעצם אחת החשובות בחיינו, וזו מערכת היחסים הזוגית. אם אתם בזוגיות, עשו לעצמכם טובה ופעם בשבוע תדחפו הצידה את כל המטלות והקדישו זמן ל"דייט" עם בן/בת הזוג. זאת לא חייבת להיות דווקא יציאה, אפשר לעשות הרבה דברים גם בבית ואולי בהזדמנות אקדיש פוסט לרעיונות שמיועדים רק לזה. היום אתן רעיון למשחק אחד שיוציא ממכם הרבה חיבה, זכרונות נעימים ולבבות באוויר.

שם המשחק: מה מזכיר לך...?

איך משחקים: כל אחד מבני הזוג מקבל כרטיס עם רשימה של דברים הקשורים בזוגיות שלכם. מכוונים שעון ספירה לאחור על 10 דקות, וכל אחד צריך לאסוף מרחבי הבית חפצים שמזכירים לו כל אחד מ-12 הפריטים שברשימה (למשל, מקום שטיילתם אליו - אם טיילנו לאיטליה אפשר לקחת חבילת פסטה או גלגלת פיצה). שימו לב שאין הרבה זמן למחשבה וצריך למלא את המשימה כמה שיותר מהר. אחרי 10 דקות, בודקים מי אסף יותר חפצים והוא המנצח (אבל זה לא באמת משנה), ולאחר מכן יושבים יחד ועוברים על החפצים שאספתם, מעלים זכרונות ואמרים מילים טובות זה לזו (למשל: "בחרתי סיכת ביטחון כי את משרה עליי ביטחון").

2. זמן איכות משפחתי

הגיע הזמן להתנתק מהמסכים ולהסתכל לילדים גם קצת בעיניים. אין יותר כיף ממשחק משפחתי מגבש ומהנה. המשחק דורש כתיבה ולכן הצעירים יוכלו להצטרף לאחד הגדולים או פשוט לקבל קצת עזרה. פנו לכם זמן (אפשר למשל להחליט על ארוחת ערב משפחתית לצורך העניין) ושחקו יחד בהנאה גדולה.

שם המשחק: ארץ-עיר לכל המשפחה

איך משחקים: הדפיסו לוחות משחק לפי מספר בני המשפחה וציידו כל אחד בכלי כתיבה. כל משתתף או משתתפת רושמים את שם מי שיושב/ת מימינם במקומות המתאימים בראש הטבלה. אחד המשתתפים אומר בשקט את הא"ב וכשעוצרים אותו הוא אומר לאיזו אות הוא הגיע. כולם כותבים את האות בעמודה המתאימה, ומתחילים למלא את השורה בטבלה בהתאם לבן המשפחה שרשום בלוח שלהם. אפשר לעצור לאחר שאחד או שניים מהמשתתפים סיימו למלא את השורה, או לאחר שכולם מסיימים (הדגש כאן הוא לא על הניקוד והניצחון). בתום הסיבוב כל אחד מקריא את הדברים שכתב, מחשבים את הניקוד ולאחר מכן מעבירים את הלוחות למי שיושב משמאל ככה שבכל תור כל אחד ממלא את הטבלה עבור מישהו אחר מבני המשפחה.

3. זמן איכות עם החבר'ה

נכון שהמשפחה היא מעל לכל, אבל חשוב לתחזק גם קשרים עם חברים וחברות. זה קשר שהוא שונה במהותו והוא עונה על צרכים אחרים שלנו. אל תתנו לעומס היומיומי להפריע לקשר שלכם עם העולם שבחוץ והשתדלו לקבוע מפעם לפעם מפגש עם חברים קרובים. אפשר סתם להיפגש ולקשקש או לצפות יחד במשחק כדורסל, ואפשר להוסיף עוד קצת לחגיגה עם משחק שיגרום לכם הנאה רבה.

שם המשחק: בינגו חבר'ה

איך משחקים: כל המשתתפים מקבלים לוח בינגו וכלי כתיבה. כשהמשחק מתחיל עוברים בין החברים ומחפשים מישהו שעונה על אחד מהדברים שכתובים במשבצות הלוח. מצאתם מישהו או מישהי כאלה? החתימו אותם במשבצת המתאימה. המנצח או המנצחת הם מי שסיימו ראשונים להחתים חברים על שורה/טור/אלכסון של 5 משבצות. אפשר להאריך את המשחק ולהחליט שכדי לנצח יש להחתים על כל המשבצות בלוח.

איך אתם מעדיפים לבלות עם המשפחה והחברים שלכם? ספרו לי בתגובות!

שיחקת באחד המשחקים? אשמח לשמוע איך היה!

תהנו עם האנשים שאתם אוהבים!

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page